Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole
W środę, 29 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja , przygotowany dla uczniów klas 4–8 .
Gościliśmy Stowarzyszenie „Dworek Polski” , które w ciekawy i przystępny sposób przybliżyło uczniom tematykę historyczną związaną z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja .
Podczas występu zaprezentowano polskie tańce narodowe oraz wprowadzono uczestników w realia epoki i znaczenie tego wyjątkowego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny .
Szczególnym elementem spotkania było omówienie tradycyjnych strojów ludowych , w tym m.in. stroju kaszubskiego, wraz z wyjaśnieniem ich symboliki i pochodzenia .
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „Dworek Polski” za wartościową lekcję historii i kultury oraz wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w tym podniosłym i inspirującym wydarzeniu .


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!