Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie 8a!
Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu to coroczna inicjatywa, która ma na celu promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Obchodzony jest w lutym i organizowany przez różne instytucje na całym świecie.
Podczas lekcji Wiedzy o Społeczeństwie uczniowie klasy 8a zgłębiali tajniki bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowiedzieli się m.in. o:
- zasadach bezpiecznego surfowania w sieci,
- ochronie danych osobowych,
- rozpoznawaniu i przeciwdziałaniu cyberprzemocy,
- tworzeniu mocnych haseł,
- odpowiedzialnym udostępnianiu treści online np. w mediach społecznościowych,
- phishingu i sposobach ochrony przed nim.
Na zakończenie zajęć, uczniowie przygotowali plakaty na te ważne tematy.
To była bardzo pouczająca lekcja, która z pewnością pomoże naszym uczniom bezpieczniej poruszać się w cyfrowym świecie.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!